Наші послуги
Обладнання
Зв'язатись

Деревина - матеріал унікальний, з неї можна і будинок побудувати і використовувати її як обробний матеріал, і виготовляти предмети побуту. А якщо до цього додати ще й те, що деревина екологічно чистий матеріал стає зрозуміло, чому деревина досі популярна не дивлячись ні на що. Але у деревини є і величезний мінус, вона не довговічна. Далі ми розповімо, що таке вогнезахист деревини і для чого вона потрібна.

 Одним з найбільш поширених будівельних матеріалів є деревина та вироби з неї. Проте деревина має властивість легко займатись і горіти. Тому вогнезахист деревини має велике значення. Найбільш ефективним методом вогнезахисту деревини є обробка вогнезахисними покриттями.

Відповідно до ГОСТ 16363-76, до вогнезахисних засобів відносяться тільки покриття I і II групи вогнезахисної ефективності. Склади I групи забезпечують втрату маси захищеної деревини не більше дев'яти відсотків (засоби, які забезпечують отримання деревини, що важко згорає), а складів II групи - втрати маси в межах від дев'яти до тридцяти відсотків (засоби, які забезпечують отримання деревини, що важко загоряється).

У разі застосування деяких засобів вогнезахисту допускається додаткова обробка захищених поверхонь фарбами і емалями з метою захисту від вологи і надання поверхні декоративного вигляду. Марки фарб і емалей повинні бути вказані в технологічних регламентах на засіб вогнезахисту, який застосовується.

Засоби вогнезахисту мають різну експлуатаційну стійкість та довговічність. У зв'язку з цим, необхідний систематичний контроль стану захищеної поверхні і, в разі потреби, проведення своєчасних ремонтно-відновлювальних робіт.

Засоби, які використовуються для вогнезахисту деревини та виробів з неї, підрозділяються на наступні види:

  • лаки, які утворюють на поверхні, що захищається, тонку прозору плівку, що зберігає текстуру деревини, але при цьому захищають від займання;
  • фарби, які утворюють на поверхні, що захищається, тонкий непрозорий шар, що перешкоджає займанню, розповсюдженню полум'я по поверхні і навіть захищає від дії вологи;
  • покриття, замазки - склади пастоподібної консистенції, що захищають від займання, але не мають декоративних властивостей;
  • просочення - водні розчини солей (антипіренів), що наносяться на поверхню деревини, або що вводяться методом глибокого просочення під тиском або методом прогрів-холодна ванна і знижують її пожежну небезпеку.

Крім того, засоби вогнезахисту можуть бути стійкими до впливу атмосфери і нестійкими. Засоби, нестійкі до атмосфери, експлуатуються в умовах закритих опалювальних приміщень з відносною вологістю повітря не більше 70%.

Необхідно пам'ятати, що вогнезахисні покриття на основі рідкого скла та деяких інших компонентів при хімічній взаємодії з агресивними газами, що містяться в повітрі, можуть покриватися плямами і тріщинами, що погіршує їх.


На сайті 229 гостей та користувачі відсутні

Перегляди статей
156477